Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čech v Polsku zapálil dvojici policistů. Skončili v nemocnici

Polská policie, ilustrační foto
Polská policie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Devětadvacetiletý muž neudělal Česku dobrou reklamu v sousedním Polsku. Dvojici policistů totiž polil benzinem a zapálil na čerpací stanici v obci Chalupki na hranicích obou zemí nedaleko Ostravy. Informovala o tom polská média s odvoláním na policii. 

K incidentu došlo ve středu kolem 21. hodiny. Policejní hlídku přivolala na čerpací stanici její obsluha, protože Čech vyhrožoval, že benzinovou pumpu podpálí. Když muži zákona přijeli na místo, muž popadl tankovací pistoli, polil je palivem a zapálil, popsal web nowiny.pl.

Devětadvacetiletý muž se pokusil využít nastalé situace a z místa činu utéct, sdělil policejní mluvčí Lukasz Gardas. Policisté ho však s pomocí pracovníka čerpací stanice zadrželi. Ukázalo se, že muž sice nebyl opilý, ale měl u sebe metamfetamin. Vyšetřování případu pokračuje. 

Jeden z policistů utrpěl popáleniny na krku, druhý si stěžoval na závratě, protože se nadýchal výparů z paliva. Oba muži jsou mimo ohrožení života, během dnešního dne se očekávalo jejich propuštění z nemocnice. 

Témata:  policie Polsko Polsko

Související

Aktuálně se děje

21. února 2025 11:20

Novinky o zdraví Jany Bouškové. Vydra prozradil, jak probíhá rehabilitace

Na populárním pořadu Prostřeno se od pondělí podepíše, že z pracovního procesu vypadla Jana Boušková. Volba jejího manžela při výběru dočasného záskoku padla na jinou nositelku stejného křestního jména Janu Paulovou. Diváky ale samozřejmě zajímá, jak na tom je tradiční průvodkyně pořadem, na kterou jsou zvyklí. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy