Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chcete nás svrhnout, brání se KLDR zprávě o lidských právech v zemi

Severní Korea, ilustrační foto
Severní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Severní Korea se ohradila vůči výroční zprávě Spojených států o lidských právech, která negativně hodnotí lidskoprávní situaci v KLDR, a nazvala ji "zasahováním do vnitřních záležitostí" Pchjongjangu. Uvedla to jihokorejská agentura Jonhap.

Americké ministerstvo zahraničních věcí vydalo zprávu o stavu lidských práv ve světě za rok 2023. V ní poukázalo na to, že Severní Korea se dopouští více porušování lidských práv, včetně násilných repatriací, nezákonného zabíjení bez řádného soudního procesu, nucených potratů a "nejhorších forem" dětské práce.

Zpráva rovněž dodává, že Pchjongjang nepřijímá "důvěryhodná opatření" k odhalení a potrestání veřejných činitelů, kteří se mohou dopouštět takových zločinů.

"Tato zpráva vůbec nesouvisí s nějakou upřímnou snahou ochraňovat lidská práva a je jen základním materiálem potřebným k racionalizaci zasahování do našich vnitrostátních záležitostí s cílem svrhnout náš systém," prohlásil mluvčí ministerstva zahraničních věcí KLDR. "Jednoznačně odmítáme takovou zprávu a nesouhlasíme s ní."

Témata:  Severní Korea USA

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy