"Ruská strana byla informována o snížení počtu administrativně-technických pracovníků velvyslanectví Ruské federace v Záhřebu," cituje Reuters z prohlášení chorvatského ministerstva zahraničí.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová už podle agentury TASS reagovala prohlášením, že Moskva bude na kroky Záhřebu reagovat odpovídajícím způsobem.

K vyhoštění ruských diplomatů nebo pracovníků diplomatických misí Ruské federace kvůli její invazi do sousední země přikročila v posledních týdnech řada zemí Evropské unie. Jsou mezi nimi například Polsko, Nizozemsko, Belgie, Irsko či pobaltské země. Slovenské ministerstvo zahraničí informovalo o rozhodnutí snížit počet pracovníků ruské ambasády v zemi o 35 osob. Vyhoštění jednoho diplomatického pracovníka ruského velvyslanectví v Praze oznámila už dříve také Česka republika.

České ministerstvo zahraničních věcí také na začátku dubna v reakci na invazi na Ukrajinu apelovalo na ruské diplomaty, kteří mají svědomí a schopnost rozpoznat zlo, aby opustili kruh spolupachatelů. 

Agentura Interfax dnes poznamenala, že ruská strana bude na tato rozhodnutí adekvátně reagovat. V pátek Moskva oznámila reciproční vyhoštění 45 polských diplomatů a konzulárních pracovníků.