Epicentrum se nacházelo 13 kilometrů jihovýchodně od dalmatského přístavního města Šibeniku. Evropské středomořské seizmologické centrum (EMSC) naměřilo sílu zemětřesení ještě o desetinu stupně vyšší než chorvatští odborníci: 4,8 stupně.

Svědci podle deníku Jutarnji list uvedli, že otřesy trvaly sotva několik vteřin, byly ale velice silné. Obyvatelé Šibeniku vybíhali z domů, po odeznění záchvěvů se do nich ale zase vrátili.

"Dosud nám lidé neoznámili významnější škody. Máme informaci, že v obci Vrpolje z domu vypadla část zdi a dopadla na auto, ale nikdo nebyl zraněn," sdělili deníku na tísňové lince 112. Operátoři museli nejčastěji uklidňovat vystrašené občany.

Chorvatské dráhy oznámily, že dočasně přerušují vlakový provoz na úsecích Šibenik-Knin a Split-Knin, než dokončí preventivní kontrolu železniční trati.

Chorvatsko prožívá období zvýšené seizmologické aktivity. Koncem loňského prosince ho zasáhlo silné zemětřesení o síle 6,4 stupně, které z valné části srovnalo se zemí město Petrinja ležící asi 50 kilometrů jihovýchodně od Záhřebu. V něm i okolí způsobilo značné materiální škody a bezprostředně si vyžádalo sedm lidských obětí. Další, byť méně intenzivní otřesy, následovaly v centrálním Chorvatsku v následujících týdnech.

Seizmoložka Marija Mustačová televizi N1 řekla, že dalmatský Šibenik a okolí jsou novým epicentrem s ohledem na otřesy půdy v uplynulých měsících. "Během dne a dnech následujících lze očekávat v této oblasti další slabé otřesy," řekla.