reklama

Čína vyhlásila přísná opatření v miliónovém městě Kung-ču-ling v provincii Ťi-lin. Omezení pohybu spojená s pandemií covidu-19 se nyní v Číně vztahují na více než 29 miliónů obyvatel.

Podle listu Global Times je prakticky úplná uzávěra aktuálně platná pro nejméně jedenáct oblasti v provinciích Che-pej, Chej-lung-ťiang a Ťi-lin, kde vláda zároveň spustila intenzivní testování. Za poslední den bylo 54 nově nakažených zaznamenáno v provincii Che-pej, která obklopuje Peking. V Pekingu byli zjištěny dva nové případy nákazy.

Denní přírůstky jsou zatím jen zlomkem toho, co Čína zažívala po propuknutí nákazy novým typem koronaviru, který se koncem roku 2019 poprvé objevil ve městě Wu-chan. Oficiální činitelé se ale obávají, že by se nákaza mohla opět začít rychle šířit po celé zemi během oslav lunárního Nového roku, které budou za necelý měsíc.

Navzdory cestovním omezením očekávají čínské železnice, že během novoročního volna přepraví zhruba 296 miliónů cestujících - v roce 2019 to bylo 410 miliónů.

reklama