Sedmaosmdesátiletý muž nakažený koronavirem SARS-CoV-2 podle čínských médií zemřel, když se jeho stav zhoršil v souvislosti s bakteriální infekcí. Tisk neuvedl, zda byl muž naočkovaný, ale podle AFP je proočkovanost seniorů ve věku nad 80 let je v Číně stále nízká.

Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem úřady zavadí v hlavním městě nová opatření, byť podle agentury AFP postupují mírněji než v minulosti. Některá velká nákupní centra ohlásila dnes uzávěru, ale další jen upravila otevírací dobu. Restaurace nesmí obsluhovat lidi u stolu, ale mohou rozvážet. Některé školy zavedly distanční výuky a úřady vyzvaly obyvatele, aby omezili pohyb mezi částmi města.

V Číně za posledních 24 hodin potvrdili výskyt 24.000 nových případů. Většinou se jedná o nakažené bez příznaků. Velká část případů připadá na silně průmyslovou provincii Kuang-tung a její metropoli Kanton. V ní úřady nařídily plošné testování bezmála dvou milionů lidí.

Od začátku pandemie zemřelo v souvislosti s covidem-19 v Číně zhruba 5200 lidí.

reklama