reklama

Do dnešních 8:00 SEČ bylo v Rakousku známo 99 osob s pozitivními testy na koronavirus, informuje Kronen Zeitung. Ještě v sobotu večer rakouské úřady hlásily 81 případů. Dosud bylo testováno celkem 4509 lidí.

Rakousko ohlásilo své první dva případy infekce 25. února, kdy se objevily v Innsbrucku. Nyní je nejpostiženější Vídeň, která má 32 nakažených, Dolní Rakousy hlásí 31 případů. Tyrolsko a Štýrsko jich evidují po osmi, Salcbursko a Horní Rakousy po sedmi, Burgenland čtyři a Vorarlbersko a Korutany po jednom.

V Německu koronavirus Sars-CoV-2 infikoval už více než 900 lidí, informoval dnes na svém webu deník Die Welt. Berlínské úřady informovaly, že v metropoli koronavirus napadl už nejméně 40 lidí.

Nejvíc případů má nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko se stovkami nakažených, následovaná Bádenskem-Württemberskem a Bavorskem. Vir se objevil už ve všech 16 německých spolkových zemích. Z poslední dosud nezasažené země Sasko-Anhaltsko je hlášen pozitivní test u lékaře ve městě Zerbst. Tamní nemocnice byla uzavřena.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama