Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČR je podle nákaz covidem za týden šestou nejméně zasaženou zemí EU

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Podle počtu nakažených koronavirem za sedm dní je v EU nejhorší situace na Kypru, kde mají 3390 případů na 100.000 obyvatel za sedm dní, druhé je Irsko (2814 případů na 100.000 obyvatel za sedm dní) a třetí Řecko, kde na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 2427 nakažených.

Až čtvrté je Dánsko, které bylo před týdnem v této statistice nejhorší. Česká republika má k 6. lednu 380 případů za sedm dní na 100.000 obyvatel a je nyní v rámci unie šestou nejméně zasaženou zemí či 22. v pořadí, před týdnem byla 11. nejméně zasaženou zemí EU.

Celosvětově vykazuje nejvyšší týdenní incidenci Kypr, který přeskočil za týden Andorru. Vyplývá to z dat projektu Our World in Data.

Nejvíce mrtvých v přepočtu na obyvatele za poslední týden má v EU Polsko (přes 76 mrtvých na milion obyvatel za sedm dní), druhé je Bulharsko (70) a třetí Chorvatsko (66 mrtvých na milion obyvatel za sedm dní). ČR je s asi 36 mrtvými na milion obyvatel za sedm dní osmou nejvíce postiženou zemí v EU, před týdnem byla čtvrtou nejpostiženější.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 4:00

Předpověď počasí na příští týden. Zásadní změnu nečekejte

I příští týden přinese v Česku příjemné letní teploty. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.