Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Depardieu je kvůli obviněním ze strany žen od rána na policii v Paříži

Francouzský herec Gérard Depardieu
Francouzský herec Gérard Depardieu
Foto: Gala.fr

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu byl v pondělí zadržen pařížskou policií, uvedla BFMTV. Kriminalisty zajímají případy dvou žen, které hvězdu světové kinematografie obvinily ze sexuálního napadení během natáčení filmů v posledních deseti letech. Depardieu je ve vazbě od osmi hodin ráno, vinu dlouhodobě odmítá. 

V březnu padlo trestní oznámení kvůli sexuálnímu útoku, k němuž mělo dojít v září 2021 během natáčení filmu Les volets verts. Herce obvinila scénografka, která tvrdí, že ji chytil za pas, břicho a prsa. Incident přerušila hercova ochranka. Po zbytek natáčení pak měl třiapadesátiletou ženu urážet. 

Druhé obvinění, které se dnes řešilo na policii ve francouzské metropoli, se týká události z natáčení krátkého filmu Magicien et les Siamois před deseti lety. Tehdy čtyřiadvacetiletá asistentka si měla od herce vyslechnout explicitní sexuální návrhy, zároveň ji údajně osahával na intimních partií. 

Depardieu čelil i dalším obviněním ze strany, přičemž francouzská justice některá z nich rovnou odložila, protože inkriminované jednání bylo promlčeno. 

Loni v prosinci se herce v otevřeném dopise zastalo asi 60 francouzských umělců, kteří odsuzovali příval nenávisti a nerespektování presumpce neviny. Mezi podepsanými umělci byli například herec Pierre Richard nebo zpěvačka a bývalá první dáma Carla Bruniová. 

Témata:  Gérard Depardieu Francie policie Francie soudy

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy