Inzerát podle agentury vyvolal pobouření na sociálních sítích. Podle komentářů lze za podobné peníze i v Kyjevě sehnat slušné a plně vybavené bydlení.

Zmíněný byt se sice nachází jen asi čtvrt hodiny chůze od nejbližší stanice metra, ale jde "o holé zdi bez sebemenšího náznaku komfortu", píše Unian. Žena, která inzerát zveřejnila, se spokojila s popisem "stav po dokončení stavby" a ujistila, že do bytu je zavedena voda a elektřina a toaleta je vybavena záchodovou mísou. Byt se nachází na sídlišti "s vynikající infrastrukturou" a vlastními hlídači a majitel je ochoten jej pronajmout i zájemcům s domácími mazlíčky.

"Výborná cena za exkluzivní loft bez světla a zásuvek, jak to mají rádi všichni nájemníci," ironicky poznamenal jeden z komentátorů. "Nedělejte si ostudu - vždyť je to noční můra, zvířata bych sem nedal a vy za to od lidí chcete takové peníze," rozhořčil se další. "Nemáte svědomí, žádat za války takovou cenu za holý beton?" podivil se jeden ze čtenářů.

Původní inzerát je v současnosti nedostupný. Není jasné, zda jej zadavatelka stáhla kvůli pobouřeným ohlasům, nebo se našel vážný zájemce.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uprchlo 5,9 milionu lidí za hranice Ukrajiny. Nejvíce jich zamířilo do Polska, kam podle UNHCR k 9. květnu přišlo přes 3,2 milionu lidí. Následuje Rumunsko (883.000 lidí), Rusko (739.000), Maďarsko (573.000), Moldavsko (457.000) a Slovensko (404.000). Řada uprchlíků se z těchto zemí vydala dál do Evropy.

Podle dnes zveřejněných dat ministerstva vnitra byla v Česku udělena dočasná ochrana 337 151 lidem z Ukrajiny, v úterý jich přibylo 1987. Cizinecké policii se přihlásilo více než 233 tisíc osob, 2524 jen za včerejší den. Nahlašovat se nemusí děti do 15 let, které podle posledních dat vnitra tvoří asi třetinu uprchlíků. Mezi dospělými Ukrajinci s dočasnou ochranou jsou zhruba tři čtvrtiny žen.