Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Německa letos přes Bělorusko a Polsko přišlo nelegálně přes 11 000 migrantů

Uprchlíci, ilustrační fotografie.
Uprchlíci, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Do Německa letos přes Bělorusko a Polsko přišlo nelegálně více než 11.000 migrantů. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na statistiku spolkové policie, která do středy zaznamenala přesně 11.213 takovýchto překročení hranic.

Počet migrantů přicházejících do spolkové republiky přes Bělorusko a Polsko se prudce zvýšil ve druhé polovině roku, za čímž Německo i další evropské země vidí cílenou politiku běloruského autokratického prezidenta Alexandra Lukašenka. V září touto cestou do SRN přišlo 2049 migrantů a v říjnu dalších 5294. V listopadu se počet snížil, a to na 2849, v prosinci pak dokonce na 521.

Velká část migrantů pochází z krizových zemí, jako jsou Irák nebo Sýrie. Kvůli jejich vysokému počtu museli v braniborském městě Eisenhüttenstadt, které je centrálním záchytným střediskem, dočasně přespávat ve stanech, protože běžné ubytování bylo plné. Od listopadu pak Německo zprovoznilo další centrum ve Frankfurtu nad Odrou, který leží taktéž přímo na hranicích s Polskem.

Témata:  Německo uprchlíci

Aktuálně se děje

26. srpna 2026 13:48

Karlos Vémola připravil Lele po návratu z dovolené nepříjemné překvapení

Spory provázející rozchod MMA zápasníka Karlose Vémoly a jeho manželky Lely nadále pokračují. Bývalí partneři spolu v současnosti komunikují výhradně kvůli svým třem dětem a oficiální rozvod je podle všeho na spadnutí. Napětí mezi oběma stranami se v posledních týdnech stupňuje.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy