Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dokumenty nalezenými u Bidena se bude zabývat zvláštní vyšetřovatel

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland dnes jmenoval nezávislého prokurátora pro vyšetřování nálezu utajovaných dokumentů v bývalé kanceláři prezidenta Joea Bidena a také v jeho garáži a knihovně v domě ve Wilmingtonu ve státě Delaware.

Dokumenty jsou z období 2009-2017, kdy byl Biden viceprezidentem administrativy Baracka Obamy.

"Podepsal jsem dokument o jmenování Roberta Hura zvláštním prokurátorem," uvedl Garland s tím, že Hur bude vyšetřovat, zda nedošlo k porušení zákona. Hur se v minulosti zabýval mimo jiné případy týkajícími se terorismu či podvodů.

Témata:  Joe Biden

Související

Aktuálně se děje

3. července 2026 14:53

Elán či Tublatanku ranila nečekaná zpráva. Zemřel slovenský textař Martin Sarvaš

Slovenskou uměleckou scénu zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 65 let zemřel textař, producent a manažer Martin Sarvaš, který se autorsky podílel na hitech nejslavnějších slovenských kapel, například Tublatanky, Elánu či Teamu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy