Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drama v Oslo: Muž ukradl sanitku a najel do lidí, srazil i kočárek s dítětem

Oslo
Oslo
Foto: Pixabay

V norské metropoli Oslu dnes policie zadržela ozbrojeného muže, který ukradl sanitní vůz a srazil několik lidí. O několik hodin později policie dopadla také ženu, kterou kvůli incidentu rovněž hledala. Vyšetřovatelé podle agentury DPA oznámily, že prozatím nic neukazuje na teroristický čin. Zadrženou dvojici policie znala kvůli její kriminální minulosti.

Zadržený muž měl nejprve dopravní nehodu, ke které byla přivolána sanitka. Té se následně zmocnil. Policie se snažila vůz zastavit několika výstřely, odstavit sanitku se jí nakonec podařilo až poté, co do ní narazila hlídkovými vozy, uvedla norská veřejnoprávní televize NRK.

Na místě původní nehody byla také žena, kterou policie později dopadla v Oslu a která podle dostupných zpráv ukradenou sanitou nejela.

No information on motive but the attacker was wearing a bullet proof vest and carrying weapons.#oslo https://t.co/SrRQiOHoO3 pic.twitter.com/HLQPUieMMU

— Ketan Joshi (@KetanJ0) October 22, 2019

Jaký motiv dvojice ke krádeži sanitky měla, známo není. Média nicméně informovala o možné drogové závislosti zadržených. Na místě se podle policie našly drogy a také střelné zbraně. Vyšetřovatelé také prověřují propojení obou dopadených s krajní pravicí.

Muž s ukradenou sanitkou najel do chodců, zraněni byli postarší pár a žena s dvěma dětmi v kočárku. Jejich stav nebyl označen jako vážný, žena s dětmi byla nicméně převezena do nemocnice.

Témata:  Norsko

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy