reklama

V jednom z pozměňovacích návrhů k rozpočtovému zákonu na příští rok, o kterém se v současnosti diskutuje, výbor Senátu pro zpravodajské služby vyjadřuje svou podporu pracovní skupině Pentagonu pro neidentifikované letecké jevy, čímž také oficiálně potvrdil pokračování činnosti této jednotky, odhalené před třemi lety listem The New York Times.

Pro velice seriózní senátory nemají UFO nic společného s případnými zelenými mužíčky, ale spíše s velmi skutečnými protivníky Spojených států, poznamenala AFP. Spojené státy se obávají zejména špionáže ze strany Číny za pomoci dronů či jiných vzdušných prostředků.

Jednotka, připojená k námořnímu zpravodajskému úřadu ozbrojených sil, má na starosti sběr informací a hlášení o UFO, zkoumání jejich možných vazeb na nepřátelské vlády a vyhodnocování případných hrozeb, jaké mohou představovat pro zařízení amerických ozbrojených sil, upřesňuje podle Politico návrh, který podal republikánský senátor z Floridy Marco Rubio.

Přestože senátoři uznávají, že se jedná o citlivou otázku, "shledávají, že sdílení informací a koordinace zpravodajských služeb v dané věci nejsou konzistentní", a proto chtějí podrobnou - a veřejnou - zprávu o činnosti této pracovní buňky a o jevech, které pozorovala.

Pokud bude tento pozměňovací návrh přijat, bude mít Pentagon 180 dnů na to, aby zprávu předložil Kongresu.

Pentagon koncem dubna zveřejnil tři videa pořízená piloty amerického vojenského námořnictva, která zachycují to, co se zdá být UFO.

zdroj: YouTube

Jedno z těchto videí - vše v černé a bílé - pochází z listopadu 2004 a další z ledna 2015. Na jednom je vidět rychle se pohybující protáhlý předmět, který několik vteřin po zachycení jedním ze senzorů na palubě letadla amerického námořnictva rychle uniká. Na jiném videu s létajícím objektem nad oblaky se pilot dotazoval, zda jde o bezpilotní letoun.

reklama