Po vedení firmy požadují, aby do roku 2025 začala zákazníkům nabízet pouze menu vytvořené z rostlinných složek. Chov zvířat na maso a mléko totiž podle nich velkou měrou přispívá ke globálním změnám klimatu.

"Rozhodli jsme se protestovat, abychom dali globálním korporacím najevo, že se musí změnit," napsalo hnutí Animal Rebellion na twitteru. Jeho cílem je upozornit na utrpení zvířat a dopady masového chovu na klima a odlesnění.

Aktivisté dnes brzy ráno nákladními auty a bambusovými tyčemi zablokovali výjezdy z distribučních skladů ve městech Hemel Hempstead, Basingstoke, Coventry a Heywood. Podle nich to citelně zasáhne zásobování restaurací McDonald's po celé zemi.

"Masný a mlékárenský průmysl ničí naši planetu: způsobují zánik deštných pralesů, vypouštějí obrovské množství skleníkových plynů a každý rok zabíjejí miliardy zvířat. Jedinou udržitelnou a realistickou alternativou, jak nakrmit deset miliard lidí, je systém stravy založený na rostlinách," uvedl mluvčí Animal Rebellion James Ozden.