reklama

V Rusku zatím není žádný případ nákazy koronavirem. Kontrolují tam ale od úterka všechny turisty vracející se z Číny a tři regiony na Dálném východě uzavřely do 7. února své hranice s Čínou.

"Ruští a čínští odborníci začali na vakcíně pracovat," uvedl v prohlášení ruský konzulát.

O možnost zastavit šíření viru vakcínou se snaží i další odborníci. V úterý oznámili nezávisle na sobě zahájení vývoje očkovací látky vědci z amerického Národního ústavu zdraví (NIH) a farmaceutické firmy Johnson & Johnson. Látka ale nebude k dispozici dříve než za několik měsíců.

Nově dnes vědci z australského Ústavu Petera Dohertyho pro infekce a imunitu podle agentury DPA oznámili, že se jim podařilo koronavirus vyšlechtit v laboratorních podmínkách. Nyní mohou ve spolupráci s ostatními odborníky a Světovou zdravotnickou organizací (WHO) hledat lék, který by proti viru fungoval.

Počet nakažených novým koronavirem podle posledních zpráv vzrostl na více než 6000 případů, nejvíce nemocných hlásí Čína, kde jen za uplynulý týden počet nakažených vzrostl o 5430 případů na současných 5974 nemocných. Čína hlásí už 132 obětí, před týdnem to bylo 17 obětí, počet mrtvých se tedy za týden zvýšil na téměř osminásobek. 

ČÍNA - 5974 potvrzených případů nákazy

- V Číně se nakazilo už 5974 lidí, z čehož podle posledních zpráv 132 lidí zemřelo - většina z nich v provinci Chu-pej, kolébce nákazy.

- První oběť nového koronaviru oznámily také úřady v Pekingu. V neděli bylo oznámeno první úmrtí ve finanční metropoli Šanghaj. Osm nakažených bylo zaznamenáno v autonomním regionu Hongkongu. Někteří z těchto lidí pobývali předtím ve Wu-chanu. Sedm nakažených je hlášeno z autonomního území Macao.

THAJSKO - 14 případů nákazy, což je nejvíce po Číně

- V úterý Thajsko oznámilo šest nových případů, pět z nich jsou členové jedné rodiny z Wu-chanu.

- V Thajsku se jako v první zemi mimo Čínu vyskytl člověk nakažený touto nemocí, a to 8. ledna.

TCHAJ-WAN - Osm případů

- Prvním případem byla padesátnice, která 20. ledna dorazila z Wu-chanu, kde žije.

- Mezi nakaženými je i muž, kterému byla uložena pokuta za to, že se snažil utajit příznaky nemoci, čímž mohl potenciálně nakazit další lidi v tanečním sále, který navštívil.

JAPONSKO - Sedm případů

- Prvním případem je třicátník, který byl hospitalizován 10. ledna, několik dní po návratu z Wu-chanu. Další tři obyvatelé tohoto města měli také pozitivní testy. Mezi nakaženými je i muž, který Wu-chan přímo nenavštívil, ale jako řidič autobusu vezl čínské turisty pocházející z tohoto města.

MALAJSIE - Sedm případů

- Všechny případy se týkají Číňanů z Wu-chanu.

SINGAPUR - Sedm případů

- První případ byl oznámen 23. ledna a byl jím 66letý muž, který přijel tři dny předtím z Wu-chanu. Jeho 37letý syn, jenž ho doprovázel, má také pozitivní test. Stejně jako 52letý obyvatel Wu-chanu, který tam přijel 21. ledna. Další případ byl ohlášen v neděli a je jím 36letá žena, která do země přijela minulý týden ve středu. Tři další případy byly oznámeny v úterý.

AUSTRÁLIE - pět případů

- V této zemi byly 25. ledna potvrzeny první případy nákazy, 27. ledna přibyl další. Prvním pacientem je muž, který přijel týden předtím z Wu-chanu do Melbourne. Další také nedávno pobývali v Číně.

USA - Pět případů

- Lidé nakažení touto nemocí se nacházejí ve státech Kalifornie (2), Arizona (1), Illinois (1) a Washington (1). Podle místních úřadů všichni přicestovali přímo z Wu-chanu.

FRANCIE - Čtyři případy

- Ve Francii se objevily první případy nákazy v Evropě. První nákaza byla zjištěna 24. ledna v Paříži, kde jsou evidováni tři nemocní, další je v Bordeaux na jihozápadě země. Všichni nemocní byli nedávno v Číně.

JIŽNÍ KOREA - Čtyři případy

- První se nakazila 35letá Číňanka, která 19. ledna přiletěla do Soulu letadlem z Wu-chanu. I další tři nakažení, dva Číňané a jeden Jihokorejec pracovali ve Wu-chanu.

NĚMECKO - Čtyři případy

- Prvním nakaženým je 33letý Němec, jenž se pravděpodobně infikoval od Číňanky ze Šanghaje, která se v bavorské firmě, kde muž pracuje, účastnila 21. ledna školení. V úterý Německo oznámilo další tři případy, všichni nakažení pracují pro stejnou bavorskou firmu.

VIETNAM - Dva případy

- Jde o dva Číňany - muže, který přijel do Vietnamu 13. ledna z Wu-chanu, a jeho syna, který žije v Ho Či Minově Městě, a kterého jeho otec posléze nakazil, informovaly místní úřady 23. ledna.

KAMBODŽA - Jeden případ

- Byl oznámen 27. ledna, jde o 60letého Číňana, který přicestoval s rodinou z Wu-chanu.

KANADA - Jeden případ

- Byl zaznamenán v Torontu, jde o padesátníka, který pobýval ve Wu-chanu a do země dorazil 22. ledna.

NEPÁL - Jeden případ

- Byl oznámen 24. ledna. Jde o 32letého muže, který se 6. ledna vrátil z Wu-chanu.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - Jeden případ

- Výskyt v jedné rodině, která se vrátila s Wu-chanu, byl oznámen dnes.

SRÍ LANKA - Jeden případ

- První případ v zemi byl potvrzen 27. ledna u 43leté čínské turistky z provincie Chu-pej.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama