Úřady v regionech hlavního města Madrid a Katalánska, které ve Španělsku patří k nejhůře zasaženým oblastem, ode dneška otevřou parky a muzea. Svým obyvatelům rovněž povolí užívat si zahrádek restaurací a barů. V téměř polovině Španělska budou už moci lidé v omezené počtu i do vnitřků restaurací, kin, divadel a nákupních center.

Okolo 14 milionů Španělů se dnes může také vydat na pláže, které se otevřou pro koupání. Přímořské radovánky se však netýkají domácích ani zahraničních turistů. Z cestování mezi regiony se naopak ode dneška potěší Řekové, kteří mohou od nového týdne cestovat za rekreací na všechny tamní ostrovy.

Ukrajinská metropole Kyjev dnes zprovozní metro. Kulturní zařízení a zoologické zahrady otevře Dánsko, zákazníky v barech, klubech a na sportovištích uvítá Island. Do venkovních bazénů si budou moci zajít lidé v německém Bavorsku.

Velká vlna uvolňování čeká dnes i Česko. Lidé si budou moci na veřejnosti vyjít bez roušek, otevřou se vnitřní prostory restaurací či se budou moci konat hromadné akce do 300 osob.

V Indii se má obnovit provoz na vnitrostátních leteckých linkách, který byl pozastaven na dva měsíce. Očekává se, že v regionu japonské metropole Tokio dnes skončí stav nouze.