reklama

Fauci dnes vypovídal před zdravotnickým výborem Sněmovny reprezentantů, kam se vrátil po více než měsíci v situaci, kdy v přibližně půlce amerických států přibývá případů nákazy koronavirem a kdy je země rozdělená v názorech na doporučení odborníků ohledně opatření proti šíření nákazy. O vakcíně proti nemoci covid-19 Fauci mluvil jako o "hřebíku do rakve", který je potřebný pro to, aby pandemie skončila.

Fauci a další členové Trumpova krizového štábu uvedli, že je prezident nepožádal o to, aby v USA testování na koronavirus omezili.

"Ve skutečnosti testů děláme více," upřesnil epidemiolog. V sobotu místního času na předvolebním mítinku v oklahomské Tulse šéf Bílého domu řekl, že Spojené státy dělají velké množství testů, a proto mají velké množství nakažených.

"Řekl jsem svým lidem, aby testování zpomalili," řekl tehdy. AP připomíná, že zástupci Bílého domu se později prezidentův výrok snažili mírnit, nelze ho prý brát doslovně.

Trump se dnes vydal na cestu do státu Arizona, kde ho čeká i vystoupení v kostele, jehož pastor podle amerických médií tvrdí, že v něm je speciální ventilační filtrační systém, který zabíjí 99,9 procenta koronaviru.

Spojené státy koronavirus zasáhl nejvíce na světě. Nakazilo se tam asi 2,3 milionu lidí, z nichž přibližně 120.450 zemřelo.

reklama