Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fico se cítí lépe. Podle nemocnice je stabilizovaný

Rober Fico, slovenský premiér
Rober Fico, slovenský premiér
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Slovenský premiér Robert Fico se cítí lépe, uvedla dnes odpoledne nemocnice v Banské Bystrici, kde se léčí ze střelných zranění po atentátu z minulého týdne. Ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok v rozhovoru pro RTVS řekl, že premiérův stav je stále vážný, ale stabilizovaný.

Banskobystrická nemocnice v pátek informovala o mírném zlepšení premiérova stavu. "Vývoj zdravotního stavu pana premiéra je stabilizován s mírným zlepšením. Věříme, že tento vývoj bude pokračovat," přiblížila nemocnice.

"Dnešní konzilium ošetřujících lékařů potvrdilo subjektivní zlepšení zdravotního stavu pana premiéra," oznámila nemocnice dnes odpoledne.

Podle ministra vnitra je Ficův stav vážný, ale stabilizovaný. "Myslím, že je mimo ohrožení života," uvedl Šutaj Eštok dnes v RTVS.

Na otázku, zda je Fico stále na jednotce intenzivní péče, nedokázal odpovědět. "Nemám takové detailní informace," přiznal. Dodal, že premiér je v kontaktu s nejvyššími představiteli a je informován o dění na Slovensku.

Fico byl před více než týdnem postřelen útočníkem ve slovenském městě Handlová během výjezdního zasedání kabinetu. Premiér utrpěl střelná zranění a po převozu do nemocnice podstoupil pětihodinovou operaci.

Minulý pátek prodělal další chirurgický zákrok, při kterém mu byla odstraněna odumřelá tkáň. Již o víkendu zástupce nemocnice uvedl, že Fico je mimo ohrožení života.

Po nedávném jednání Rady bezpečnosti SR novinářům místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD) řekl, že stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. 

"Převoz premiéra do Bratislavy zatím není aktuální otázkou, ani dnes, ani v případě dalších dnů," uvedl vicepremiér. Zdůraznil, že stav premiéra neustále vyhodnocuje lékařské konzilium.

"Podle kontrolních vyšetřování se konzilium rozhoduje o dalším postupu, nastavení léčby, " upozornil. "Určitě momentálně nemůžeme ještě mluvit o stavu, že premiér už rehabilituje ," zdůraznil Kaliňák.

Rooseveltova nemocnice v Banské Bystrici v pondělí na sociální síti uvedla, že stav slovenského premiéra je po atentátu, k němuž došlo minulý týden, stabilizovaný. Předseda vlády komunikuje a klinicky se zlepšuje. 

Témata:  Slovensko Robert Fico

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.