Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie eviduje mírný pokles nově nakažených koronavirem

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Francie registruje přes 436.000 případů covidu-19 za poslední den. Dosavadní denní maximum země zaznamenala o den dříve, kdy testy odhalily 464.769 nových infekcí. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovala agentura Reuters, podle níž vystoupal na rekordní hodnotu sedmidenní průměr počtu nakažených, který nyní činí více než 320.000.

Ve francouzských nemocnicích dosud zemřelo 100.570 pacientů v souvislosti s covidem-19, z toho 231 úmrtí je hlášeno nově, poznamenal Reuters.

Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron a země s 68 miliony obyvatel se potýká s pátou vlnou epidemie covidu-19.

Francouzské nemocnice podle agentury AFP hospitalizují stále více lidí s touto chorobou, celkem leží ve zdravotnických zařízeních 27.230 takto nemocných pacientů. Na druhou stranu se zlepšuje situace na jednotkách intenzivní péče, kde zdravotníci pečují o 3852 lidí, přičemž jejich počet klesl.

Témata:  Francie koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

7. května 2026 12:07

Stupeň požárního poplachu v Českém Švýcarsku se dále snížil

Další dobré zprávy přišly z Českého Švýcarska, kde hasiči od víkendu bojují s rozsáhlým lesním požárem. Podle nejnovějších informací se snížil stupeň požárního poplachu. Okolnostmi požáru se zabývá policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy