Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie hlásí druhý nejvyšší nárůst svých covidových případů

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Ve Francii za posledních 24 hodin přibylo 8577 nově potvrzených případů koronaviru, což je o zhruba 2000 víc než předchozí den.

Podle agentury Reuters jde o druhý největší denní nárůst od propuknutí epidemie v zemi na konci zimy. Zemřelých přibylo 30, oznámily místní úřady.

Souhrnný počet nakažených covidem-19 ve Francii dosáhl 344.101, což je jedna z nejvyšších hodnot v Evropě. S nemocí covid-19 dosud v zemi s 68 miliony obyvatel zemřelo 30.794 lidí, což je po Británii a Itálii nejvíc v Evropě.

Ve Francii je nyní 5003 lidí s covidem-19 v nemocnicích. Za posledních 24 hodin jich přibylo 386. Na jednotkách intenzivní péče leží 599 pacientů, o 71 více než v úterý.

Témata:  Francie koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 5:00

Počasí do konce týdne: Mrazů se zatím nezbavíme, teploty opět klesnou

Předpověď počasí na nadcházející dny nepotěší řidiče ani příznivce slunečného počasí. Dnešek se ponese ve znamení zatažené oblohy a místy se objeví mlhy, které mohou být i mrznoucí. V severní polovině území se očekává déšť, přičemž na severní Moravě hrozí tvorba nebezpečné ledovky. Teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi -1 a +4 °C, ale jihozápad Čech a části Slezska se mohou těšit až na 6 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy