







Řada měst proto ve snaze zpomalit šíření nákazy a zabránit přetížení nemocnic zavádí přísnější protikoronavirová opatření. Od úterka budou nové restrikce platit také v Lyonu. S odvoláním na francouzské úřady o tom napsala agentura Reuters.
Francie, která má 67 milionů obyvatel, od začátku pandemie eviduje 458.061 infikovaných a 31.338 úmrtí s koronavirem.
Dnešní nárůst nakažených je sice nižší než v neděli, kdy úřady hlásily 10.569 nových případů. Pondělní bilance nicméně bývají většinou nižší, jelikož se o víkendu méně testuje, píše Reuters. Sedmidenní počet hospitalizací dnes vystoupil na 4103 z nedělních 3894. Na jednotkách intenzivní péče je 638 pacientů s covidem-19, zatímco v neděli to bylo 593.
Vzhledem k prudkému nárůstu nakažených a pacientů vyžadujících intenzivní péči budou od úterý v Lyonu, které je třetím největším městem, zpřísněna protikoronavirová opatření. Účast na venkovních akcích včetně festivalů tam bude omezena na 1000 ze současných 5000, od 20:00 do následujícího dne bude zakázán prodej a konzumace alkoholu venku, zatímco bary a restaurace budou nově smět zákazníky obsloužit pouze u stolu. V těchto zařízeních bude zároveň platit zákaz tance a popíjení alkoholu vestoje u baru. Zakázány v Lyonu budou také divoké večírky a bleší trhy. Návštěvy v domovech pro seniory budou omezeny na dvě týdně. Aktuálně Lyon eviduje 213 případů koronaviru na 100.000 obyvatel, zatímco čtvrtina všech lůžek na jednotkách intenzivní péče v departementu Rhône, který zahrnuje Lyon, je obsazena pacienty s koronavirem.
K podobným omezením jako v Lyonu se již uchýlily Marseille, Bordeaux a Nice. Důvodem je podle Reuters kromě nárůstu nakažených také přetíženost testovacích center.