Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie opět hlásí přes 200 000 nově nakažených koronavirem

Francie, ilustrační fotografie.
Francie, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Počet nově prokázaných nákaz koronavirem ve Francii druhý den v řadě překonal 200.000. Úřady jich za posledních 24 hodin podle agentury Reuters zaznamenaly 206.243, což je jen o zhruba 2000 méně než středeční rekord.

Francie, stejně jako například Británie a Itálie, v posledních dnech pravidelně zaznamenává nová maxima infikovaných za 24 hodin. Ve středu se v zemi číslo poprvé vyšplhalo přes 200.000, když dosáhlo 208.099, což je celoevropský rekord od začátku pandemie covidu-19.

Dnes počet mírně klesl. I tak znamená, že se ve Francii každou vteřinu koronavirem v průměru nakazí téměř 2,4 osoby.

Témata:  Francie

Související

Aktuálně se děje

14. dubna 2026 20:23

Speed Marathon 2026. Policisté oznámili, kde budou zítra měřit rychlost

Řidiči by si zítra měli na českých silnicích dát pozor na zvýšenou přítomnost policistů. Letos se totiž opět uskuteční pravidelná dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Strážci zákona se zaměří zejména na dodržování rychlosti. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy