Jen v Paříži bylo zadrženo přes 120 osob a v Marseille 95 osob. V Nanterre, kde zemřel mladík, zadržela policie devět osob s molotovovými koktejly. Nepokoje se také rozšířily do sousední Belgie, kde policie v Bruselu zadržela kolem 100 osob.

Ministr Darmanin, který navštívil policisty v Mantes-la-Jolie poblíž Paříže, vyjádřil přesvědčení, že "republika zvítězí, ne výtržníci". Podle něj nelze zaměňovat několik tisíc zločinců s většinou francouzských občanů.

Ve Lyonu došlo k výbuchu výbušného zařízení u pošty, jak ukazují záběry na twitteru. Po výbuchu se k místu vydala skupina černě oděných osob. Z několika francouzských měst bylo také hlášeno střelbou ze strany demonstrantů. V městě Nîmes pravděpodobně protestující stříleli z brokovnice na kamery, a ve čtvrti Lyonu svědci viděli střelbu do vzduchu z kalašnikovů.

Podle francouzských médií stojí za útoky často maskované skupiny, které jsou ozbrojené železnými tyčemi a zábavní pyrotechnikou. Na jednom z videí z Bordeaux je vidět dav, který napadá jednoho z kolemjdoucích.

Policie na mnoha místech reagovala slzným plynem a nad některými městy létaly vrtulníky. Podle policejních představitelů, na něž se odvolává Le Figaro, byla situace v noci na dnešek lepší než v předchozích dnech, i když přesto došlo k mnoha nepokojům.