45 000 členů bezpečnostních sil bylo přes noc nasazeno v ulicích francouzských měst, stejně jako den předtím. Posily ale byly poslány do měst Lyon, Grenoble a Marseille, kde byly nepokoje obzvláště intenzivní.

V několika městech byl vyhlášen noční zákaz vycházení. Autobusy a tramvaje nejezdily po 21. hodině a byl zakázán prodej velké zábavní pyrotechniky a hořlavin.

V Paříži a okolí, kde hlídkovalo asi 7000 policistů, bylo do 3 hodiny ranní zadrženo 194 lidí. V Marseille policie v sobotu večer rozehnala skupiny mladých lidí, kteří se shromáždili v centru města.

V pátek v noci došlo ve Francii k útokům na několik policejních stanic, rabování obchodů a opětovným případům podpalování aut. Podle ministra vnitra Géralda Darmanina bylo po celé zemi zadrženo 471 osob.

Podle francouzských médií stojí za útoky často maskované skupiny, které jsou ozbrojené železnými tyčemi a zábavní pyrotechnikou. Na jednom z videí z Bordeaux je vidět dav, který napadá jednoho z kolemjdoucích.

Policie na mnoha místech reagovala slzným plynem a nad některými městy létaly vrtulníky. Podle policejních představitelů byla situace v noci na dnešek lepší než v předchozích dnech, i když přesto došlo k mnoha nepokojům.

Násilné nepokoje, které byly vyvolány smrtí 17letého mladíka během policejní kontroly, jsou podle agentury Reuters je o nejsložitější krizi, kterou prezident Emmanuel Macron čelí od protestů tzv. žlutých vest, které začaly v roce 2018.