Vyšetřovatelé podezřelého vypátrali za necelý den díky záběrům z veřejných kamer. Zmizení Vanessy nahlásili její rodiče, když se nevrátila ze školy. Státní zástupce v sobotu novinářům řekl, že když muže policie přišla zatknout, řekl jim, že "ví, proč jsou tady", k činu se přiznal a řekl policii, kde najde dívčino tělo.

Kolegové podezřelého stanici BFMTV popsali jako diskrétního muže. Podle sousedů měl však sklony k agresivitě a pravidelně křičel na svoji manželku a dítě a byl často pod vlivem alkoholu a drog. "Když se hádali, jezdíval celou noc v autě. Někdy když jsem šel v pět ráno do práce, pořád tam byl," uvedl jeden ze sousedů.

Nejmenovaný podezřelý měl podle BFMTV prozatímní francouzské občanství a už v 15 letech byl odsouzen k 15 dnům odnětí svobody a dvouletému podmíněnému trestu za sexuální napadení nezletilé. Jako sexuální delikvent ale vedený nebyl.

Případ patrně nesouvisí se znásilněním a brutální vraždou 12leté Loly v říjnu v Paříži, ze které je obviněná 24letá žena původem s Alžírska.

Zatím není jasné, zda policie zná motiv pro vraždu a znásilnění Vanessy.