"Chytili vás do propagandistické sítě a z obav, nač byste mohli přijít, se vás snaží držet stranou mezinárodního dialogu. Režim Vladimira Putina invazí na Ukrajinu páchá válečné zločiny, které vyvolaly masivní uprchlickou krizi a připravily o život bezpočet lidí," uvádí se ve vzkazu.

Rusové podle přepisu mohou zabránit blížícímu se ekonomickému kolapsu jedině akcemi, na nichž budou vyjadřovat odpor k válce a Putinovu režimu.

"Putin ruský národ obětoval. Nejklidnější způsob, jímž se dá tento konflikt zastavit, je pozvednutí se Rusů proti Putinovi a jeho odstranění od moci," soudí autoři vzkazu.

Na dnešek svolal vězněný oponent Kremlu Alexej Navalnyj další protest Rusů proti válce. Putina ve své páteční výzvě označil za šíleného maniaka. Nejrychleji ho podle něj mohou zastavit Rusové, když se postaví proti válce. "Jste páteří hnutí proti válce a smrti," uvedl Navalnyj.

Anonymous začali už před několika dny sestřelovat řadu ruských vládních webů. Z provozu vyřadili například web Kremlu kremlin.ru, vládní web government.ru nebo web ruské armády mil.ru. Pod útokem se ocitl také web propagandistické televize Russia Today nebo web Federálního antimonopolního úřadu FAS. Ke všem útokům se hackeři na twitteru přihlásili.

Hackeři následně uvedli, že se jim podařilo nabourat ruské státní televizní kanály, na kterých vysílali záběry z dění na Ukrajině. Uvedli také, že získali databázi osobních údajů pracovníků ruského ministerstva obrany. Databáze čítá více než 97 tisíc záznamů.

Následně napsali, že se jim podařilo získat 200 GB e-mailové komunikace mezi běloruskou zbrojovkou Tetraedr a Ruskem. Následně zveřejnili také záznam ruského vojenského vysílání.