reklama

Brigádní generál Hádžízáde prohlásil, že dostatečnou satisfakcí bude jedině odstranění všech amerických vojáků z Blízkého východu. Pod Hádžízádeho velení spadají rakety, jimiž je Írán zřejmě schopen zasáhnout americké základny v regionu.

Hádžízáde, jehož citoval server Iran Front Page, řekl, že pomsta za Solejmáního neskončí vypálením čtyř raket, zásahem jedné americké základny nebo třeba i zabitím Trumpa. "Nic z toho nemá tutéž váhu jako krev tohoto mučedníka. Jediné, co může jeho krev vyvážit, je úplná porážka Ameriky v této oblasti," řekl Hádžízáde. Trumpovi doporučil, aby objednal rakve pro americké vojáky.

Podobně jako Hádžízáde se vyjádřili i spojenci Íránu, například vůdce libanonského Hizballáhu Hasan Nasralláh. Podle něj je jedinou možnou odvetou za Solejmáního vypuzení Američanů z regionu. Solejmání udržoval s Hizballáhem těsné kontakty. Při jednom rozhovoru loni řekl, že on a Nasralláh unikli izraelskému pokusu o atentát, když se na ně v roce 2006 izraelské letadlo zaměřilo v Bejrútu.

Loading...

5 komentářů (Poslední 07.01. 11:44) Napište svůj názor

reklama