reklama

Irsko v rámci Evropské unie momentálně patří k zemím méně zasaženým koronavirou pandemií, na 100.000 obyvatel zde v posledních dvou týdnech bylo přibližně pět nakažených. Irská vláda uvedla, že na svůj takzvaný zelený seznam zemí, jejichž občané mohou do země vstupovat bez nutnosti absolvovat 14 karanténu, zařadí státy s podobným či menším rozšířením nákazy.

Neomezený vstup do Irska budou mít podle Reuters napříště lidé z Malty, Finska, Norska, Itálie, Maďarska, Estonska, Lotyšska, Litvy, Kypru, Slovenska, Řecka, Grónska, Gibraltaru, Monaka a San Marina. Pro občany Irské republiky opatření zároveň znamená, že po návratu z těchto zemí nebudou muset do izolace.

Pro pasažéry z dalších zemí včetně Česka, Spojených států či sousední Británie bude omezení pohybu po příjezdu do Irska nadále povinné.

Irské ministerstvo zahraničí zároveň vybízí své občany, aby do zemí nefigurujících na zeleném seznamu cestovali pouze v nejnutnějších případech. Irové se tak zatím nepodívají ani do Portugalska, Španělska nebo Francie, které patří k jejich nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím.

Soupis bezpečných zemí bude na základě doporučení irských úřadů revidován každé dva týdny.

reklama