Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islámský stát varuje před teroristickými útoky na zápasech fotbalové LM

Fotbal, ilustrační fotografie.
Fotbal, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Evropě se v úterý večer začne hrát čtvrtfinále nejprestižnější klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů, které doprovází vážná hrozba. Islámský stát pohrozil prostřednictvím svých kanálů útokem na stadionech v britském Londýně, francouzské Paříži a španělském Madridu. 

"Zabijte je všechny!" píše se na obrázku, o kterém informoval například server euronews. Stojí na něm osoba držící automatickou zbraň a také názvy čtyř fotbalových stadionů. Konkrétně jde o Emirates Stadium v Londýně, Parc des Princes v Paříži a Santiago Bernabéu a Metropolitano v Madridu. Islámský stát varoval fotbalové fanoušky prostřednictvím svých médií. 

Na dvou ze čtyř zmíněných stadionů se hraje už dnes večer. Londýnský Arsenal přivítá na svém hřišti mnichovský Bayern, Real Madrid se v domácím prostředí utká s Manchesterem City. Výkopy jsou naplánované na 21:00. Na stadionech Atlética Madrid a Paris Saint-Germain se pak hraje zítra.

Web euronews zmínil, že Islámský stát v minulosti nevaroval dopředu před svými útoky a spoléhal na moment překvapení. IS se naposledy přihlásil k odpovědnosti za březnový útok v koncertní síni Crocus City Hall u Moskvy, který si vyžádal přes 140 obětí. 

Navzdory tomu nejsou nejnovější výhrůžky podceňovány. V Paříží došlo k výraznému posílení bezpečnostních opatření. Lidé byli zároveň vyzváni, aby nepodléhali strachu a panice. Britská policie uvedla, že opatření konzultuje s Arsenalem. 

Ve Španělsku je aktuálně platný druhý nejvyšší stupeň protiteroristické bdělosti. Na nadcházející zápasy Ligy mistrů v Madridu má dohlížet asi 3000 státních či městských policistů. 

Témata:  fotbal Islámský stát terorismus

Aktuálně se děje

21. května 2024 16:12

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy