Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jih Íránu zásahlo zemětřesení

Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Následek zemětřesení, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Zemětřesení o síle 5,7 stupně dnes zasáhlo provincii Fárs na jihu Íránu, informovala s odvoláním na místní média agentura Reuters. Úřady zatím neohlásily žádné oběti ani škody.

Otřesy udeřily v hloubce 11 kilometrů okolo 19:00 místního času (16:30 SELČ) u hranic s provincií Búšehr. Pocítili je i obyvatelé několika měst a vesnic v provincii Fárs, a také sousední Irák.

"Do oblasti zasažené zemětřesením byly vyslány nejméně čtyři záchranné týmy a nemocnice v přilehlých městech jsou v pohotovosti," citovala íránská státní televize místního činitele.

Írán protíná několik významných geologických zlomů a zemětřesení jsou tam častá i ničivá. Otřesy o síle 6,6 stupně v roce 2003 téměř srovnaly se zemí historický Bám, o život tehdy přišlo asi 26.000 lidí. V roce 2017 postihlo západ Íránu zemětřesení o síle sedmi stupňů, které připravilo o život kolem 600 lidí.

Témata:  Írán zemětřesení

Související

Aktuálně se děje

22. listopadu 2025 20:44

Ewa Farna vyrazila dech fanouškům: U dvou nekončí, na cestě je třetí

Zpěvačka Ewa Farna (32) oznámila skvělou novinku, která potěší její fanoušky: její vyprodaná koncertní vystoupení v pražském Edenu se rozrostou o třetí přídavek. Tuto šťastnou zprávu sdělila Ewa na sociální síti velmi originálním a vtipným způsobem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie

Komentář

Slováci možná budou trpět. Pokud Evropská centrální banka podlehne tlaku

Sílí tlak politiků na Evropskou centrální banku, aby pomohla předluženým zemím eurozóny, jako je Itálie nebo Francie, zbavit se části nákladů jejich obřího dluhu. ECB jim přitom v určité míře pomáhá už nyní, za což výraznější ztrátou kupní síly svých úspor či mezd platí obyvatelstvo některých zemí eurozóny, jako je Estonsko, Lotyšsko, Slovensko, Rakousko či Chorvatsko. Tyto země totiž vykazují zhruba čtyřprocentní nebo i vyšší meziroční inflaci, když například Česko mělo dle stejných dat Eurostatu v říjnu meziroční inflaci jen 2,3procentní.