Johnson před odletem do Skotska přednesl svůj poslední projev jako britský premiér, v němž hovořil o svých ekonomických, politických i diplomatických úspěších a vyzval k podpoře vlády nové premiérky.

Trussová a Johnson z bezpečnostních důvodů do Skotska odletěli ve dvou letadlech. Jde o běžný postup, který je užíván i při cestování členů královské rodiny, uvádí BBC. Přistání Trussové na letišti v Aberdeenu se zpozdilo kvůli husté mlze nad letištěm.

Šestadevadesátiletá Alžběta II. kvůli zdravotním obtížím v uplynulých měsících zrušila svoji účast na některých politických a společenských akcích. Ze stejného důvodu zřejmě přijímá Trussovou a Johnsona ve svém letním sídle Balmoralu, a nikoliv v Buckinghamském paláci, jak velí téměř dvousetletá tradice.

Královna oba státníky přijme v zeleném obývacím pokoji, který je běžně užíván spíše pro odpočinek královské rodiny než pro přijímání politických hostů. Bulvární deník Daily Express uvedl, že pokoj je symbolem prosperity a svěžesti a nábytek a koberec působí uklidňujícím dojmem.