Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trumpa podpořil Boris Johnson. Věří, že podpora Ukrajiny by pokračovala

Donald Tump
Donald Tump
Foto: Facebook

Britský expremiér Boris Johnson podpořil před listopadovými volbami amerického prezidenta Donalda Trumpa, který s největší pravděpodobností získá republikánskou nominaci. Podle Johnsona je Trumpův návrat do Bílého domu tím, co svět potřebuje.

Johnson ve svém sloupku pro Daily Mail uvedl, že pokud Trump podpoří Ukrajinu v jejím boji proti Rusku, může jít o velké vítězství pro svět.

"Jednoduše nemůžu věřit tomu, že Trump podrazí Ukrajince. Naopak, odhaduji, že je tu dobrá šance, že dokončí, co začal, a poskytne jim to, co potřebují, aby zvítězili," napsal podle deníku Guardian. "Pokud to tak bude, je tu šance, že Západ bude za Trumpa ještě silnější a svět stabilnější," dodal expremiér.

Nejen administrativa současného amerického prezidenta Joea Bidena, ale také vedení NATO či Kyjev přitom pracují se scénářem, že ve volbách uspěje Trump a americká pomoc Ukrajině se tím pádem sníží.

Biden proto aktuálně tlačí na Kongres, aby souhlasil s dalším balíkem pomoci v hodnotě 60 miliard dolarů (více než 1,3 bilionu korun). Administrativa podle CNN chápe, že je to nejspíš poslední možnost k zajištění dalších prostředků pro Ukrajinu před listopadovými prezidentskými volbami.

Prezident ve středu jednal se zástupci obou komor federálního parlamentu. Přítomen byl i poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan, aby poslancům a senátorům vysvětlil, proč je nutné Ukrajině stále pomáhat.

Témata:  Donald Trump Boris Johnson

Související

Aktuálně se děje

10. dubna 2026 20:49

Clooney nařkl Trumpa z válečného zločinu. Bílý dům to herci vrátil i s úroky

Dlouhotrvající slovní válka mezi současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem a slavným hercem Georgem Clooneym se opět rozhořela. Clooney zkritizoval politika za jeho výhrůžky Íránu v uplynulých dnech. Bílý dům následně prudce reagoval. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Tesla model 3

Tesla v Evropě zabodovala. První země schválila autonomní řízení FSD

Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.