Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR otestovala balistickou střelu krátkého doletu, uvedl Soul

Kim Čong-un.
Kim Čong-un.
Foto: china.org.cn

Severní Korea dnes provedla další test balistické střely krátkého doletu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejskou armádu. Střela dopadla do Žlutého moře, které se nachází mezi Korejským poloostrovem a Čínou.

"Střela byla odpálena kolem 18:20 místního času (10:20 SEČ) z oblasti kolem přístavu Nampo," uvedlo v komuniké velení jihokorejské armády.

V úterý severokorejské ministerstvo zahraničí obvinilo Spojené státy z toho, že vojenským cvičením s Jižní Koreou zvýšily napětí na Korejském poloostrově. Kim Jo-čong, vlivná sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, navíc pohrozila tím, že sestřelení některé z raket komunistické země by bylo "vyhlášením války".

Loni KLDR odpálila rekordní počet raket. Američtí a jihokorejští představitelé rovněž varovali, že se KLDR může připravovat na první jaderný test od roku 2017.

Letos v únoru Pchjongjang provedl zkoušku mezikontinentální balistické střely Hwasong-15. Podle expertů údaje ze zkoušky ukázaly, že tato zbraň by teoreticky byla schopná dosáhnout pevninské části Spojených států, pokud by letěla po standardní trajektorii.

Témata:  Severní Korea

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy