Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

KLDR podle jihokorejské armády odpálila dvě rakety ze západního pobřeží

Severokorejské rakety
Severokorejské rakety
Foto: Daily Telegraph

Severní Korea dnes časně ráno odpálila ze svého západního pobřeží dvě rakety směrem ke Žlutému moři. Informovala o tom jihokorejská armáda, která neuvedla žádné další podrobnosti včetně doletu raket, napsala agentura Reuters.

Rakety byly odpáleny v době, kdy Jižní Korea a Spojené státy od úterka zahájily čtyřdenní společné přípravné cvičení před dlouho odkládaným vojenským cvičením Ulči, které se bude konat od 22. srpna do prvního září.

Jihokorejský prezident Jun Sok-jol dnes zopakoval, že je ochotný poskytnout Severní Koreji ekonomickou pomoc rozdělenou do několika etap, pokud KLDR ukončí vývoj jaderných zbraní a zahájí denuklearizaci. Prezident to řekl během setkání s novináři při příležitosti prvních 100 dní v úřadu.

Obě Koreje zůstávají od roku 1953 technicky ve válečném stavu, protože korejská válka v letech 1950 až 1953 skončila pouze uzavřením příměří, nikoli podpisem řádné mírové smlouvy.

Témata:  Severní Korea

Související

Aktuálně se děje

7. června 2026 15:22

Karlovarský filmový festival odhalil hlavní program. Diváky čeká 12 premiér

Letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který začne už za necelý měsíc - konkrétně 3. července, už pomalu odhaluje svůj program. Například hlavní soutěž představí 12 světových premiér, včetně novinky dřívějších vítězů či drama s Trine Dyrholm. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.