Od čtvrtečního večera úřady nezaznamenaly žádného nového pacienta s horečkou. To je poprvé od začátku května, kdy Severní Korea informovala o prvním výskytu této nemoci na svém území.

Od konce dubna, kdy se koronavirus začal v zemi šířit ve větší míře, se v KLDR nakazilo na pět milionů lidí. Podle oficiálních médiích se z nemoci uzdravilo přes 99 procent nakažených a zhruba 200 pacientů je v péči lékařů.

KLDR od začátku výskytu koronaviru v sousední Číně v roce 2020 přijala přísná opatření a uzavřela hranice. Od konce května úřady mluví o příznivém zlomu v šíření nemoci. K takovému prohlášení ale mezinárodní experti přistupují s velkou opatrností. Poukazují na to, že země nemá dostatečné testovací a trasovací kapacity. KLDR také odmítla vakcíny proti covidu-19, které Pchjongjangu dříve nabídla Světová zdravotnická organizace (WHO). Severokorejská populace tak není proti koronaviru očkovaná.

Země ani nedisponuje léky proti covidu-19. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) patří severokorejské zdravotnictví k nejhorším na světě. Místním nemocnicím chybí moderní vybavení, například na jednotkách intenzivní péče.