Denní přírůstek lidí s příznaky horečky neznámého původu, jak KLDR koronavirovou nákazu nazývá, se po třech dnech znovu přehoupl přes sto tisíc. Za 24 hodin do nedělního večera bylo zaznamenáno 100.710 infekcí a jedno úmrtí. Celkový počet nakažených tak dosáhl 3,55 milionu a počet zemřelých vystoupil na 70.

Zpráva agentury Kjódó přišla krátce poté, co severokorejský vůdce Kim Čong-un v neděli předsedal zasedání politbyra vládnoucí Korejské strany práce, na němž nejvyšší činitelé země přehodnocovali protiepidemická opatření. Podle nich se nyní koronavirová situace v zemi zlepšuje.

Podle zahraničních odborníků je vysoce pravděpodobné, že KLDR podhodnocuje počty mrtvých ve snaze neoslabit pozici Kim Čong-una. Domnívají se, že obětí je ve skutečnosti mnohem více, protože většina obyvatel není proti covidu-19 naočkovaná a v zemi chybí zdravotní infrastruktura pro léčbu pacientů v kritickém stavu.

Severokorejské úřady také u nynější epidemie nemluví o covidu-19, pravděpodobně proto, že jim chybí dostatek testovacích sad pro tak velký počet nemocných.