Kromě povinnosti nosit roušky severokorejské úřady zrušily například omezení v otvírací době obchodů a jiných provozoven. Úřady současně vyzývají obyvatele, aby si kryly nos a ústa při příznacích respiračních chorob a aby informovaly úřady o chování, které se vymyká normě.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un tento týden oznámil, že KLDR zvítězila nad infekční nemocí a nařídil zrušení co největšího počtu opatření zavedených před třemi měsíci. Dodal ale, že KLDR si musí ponechat "bariéry proti epidemii silné jako ocel". Od začátku epidemie covidu-19 ve světě KLDR velmi zpřísnila hraniční dohled a dále tak prohloubila svou izolaci.

Není jasné, kolik lidí se v Severní Koreji nakazilo koronavirem. Úřady od května informovaly o případech horečky, kterých země zaznamenala 4,8 milionu. Od konce července KLDR žádné nové případy nákazy nehlásí. Odborní na infekční nemoci ale pochybují o informacích severokorejských úřadů a poukazují, že je nelze nezávisle ověřit.

Během silného vzestupu nákazy KLDR odmítla nabídky na poskytnutí vakcíny proti covidu-19. Úřady vsadily na uzávěry, přísná opatření a na domácí léčitelství. Podle hodnocení americké univerzity Johnse Hopkinse patří severokorejské zdravotnictví a jeho vybavení k nejhorším na světě.