reklama

Žádné bližší podrobnosti nebyly zveřejněny, případy nákazy nejspíš ale souvisejí s infikovaným britským občanem, který nedávno cestoval pracovně do Singapuru a poté se vrátil do Británie.

Na cestě domů se nicméně na čtyři dny zastavil ve francouzském horském středisku Contamines-Montjoie a právě tam byla nákaza potvrzena u další pětice Britů.

Britská vláda rovněž v souvislosti se šířením nákazy označila virus za vážnou a okamžitou hrozbu pro veřejné zdraví, což jí dává nové pravomoci, například izolovat ty, u kterých existuje podezření na nákazu. Celou provincii Chu-pej, odkud se koronavirus 2019-nCoV šíří, označila vláda za "infekční zónu".

Počet úmrtí způsobených novým typem koronaviru vzrostl na 908, oznámila dnes čínská Národní zdravotnická komise. Počet infikovaných v pevninské Číně už dosáhl 40.171 poté, co místní úřady v neděli evidovaly 3062 nových potvrzených případů. Nákaza se v menší míře dosud rozšířila do dalších téměř tří desítek zemí, úmrtí mimo pevninskou Čínu ale potvrdily zatím jen Filipíny a Hongkong.

reklama