reklama

Nejvážněji je z dánských politiků koronavirem postižen pravděpodobně Lars Christian Lilleholt z opoziční Liberální strany Venstre, který byl přijat do univerzitní nemocnice ve městě Odense se zápalem plic a dostal experimentální lék remdesivir. Pětapadesátiletý Lilleholt to uvedl na sociálních sítích.

Z vlády se koronavirem infikovali mimo jiné ministr pro zaměstnanost Peter Hummelgaard, ministryně pro děti a školství Pernille Rosenkrantzová-Theilová, ministryně pro vyšší vzdělání a vědu Ane Halsboeová-Jörgensenová, ministryně životního prostředí Lea Wermelinová či ministr pro potraviny Mogens Jensen, napsal server The Local.

U nikoho z těchto politiků, kteří jsou všichni členy vládní Sociálnědemokratické strany, se neobjevily příznaky nemoci covid-19. Ministr spravedlnosti Haekkerup symptomy má.

Infekce neušetřila ani představitele dalších politických stran, včetně vůdce opozičních konzervativců a bývalého ministra spravedlnosti Sörena Papeho Poulsena.

Téměř šestimilionové Dánsko zaznamenalo od začátku epidemie necelých 50.000 případů nákazy koronavirem a více než 700 úmrtí s covidem-19. Denně nyní přibývá kolem tisícovky případů.

reklama