reklama

Největší podíl na rychlém růstu počtu případů měly v posledních dnech Spojené státy, které už registrují přes 4,1 milionu infikovaných, Brazílie s 2,4 miliony a Indie, kde se podle úřadů nakazilo téměř 1,4 milionu lidí.

Nakažených nyní přibývá rekordním tempem. Světová zdravotnická organizace (WHO) tento týden oznámila, že od čtvrtka do pátku přibylo celosvětově více než 284.000 nových případů, což je nejvyšší denní bilance od začátku pandemie.

Tento vývoj lze přičíst tomu, že šíření nákazy je na vrcholu v lidnatých státech, jakými jsou právě USA, Brazílie či Indie, podle agentury Reuters ale počet nových případů v uplynulém týdnu rostl v téměř 40 zemích po celém světě. Týká se to například Austrálie, Japonska, Bolívie, Súdánu, Bulharska, Belgie či Izraele. Nákaza se objevila už v téměř všech zemích světa, první případ dnes oficiálně oznámila i KLDR.

V Česku v sobotu podle ministerstva zdravotnictví přibylo 131 potvrzených případů covidu-19, což je nejnižší denní přírůstek v tomto týdnu. O víkendech ale bývá méně testů a tedy i méně potvrzených případů. Denní počet potvrzených případů tento týden čtyřikrát po sobě přesáhl dvě stovky. Od začátku března, kdy byl nový koronavirus v Česku objeven poprvé, se jím prokazatelně nakazilo 15.212 lidí. Téměř 9600 z nich už se vyléčilo a 368 pacientů zemřelo.

reklama