Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Král Karel III. a další přední členové královské rodiny učinili zásadní rozhodnutí, zasáhne i charitu

Král Charles III.
Král Charles III.
Foto: Instagram The Royal Family

Velké změny po nástupu krále Karla III. do čela britské monarchie pokračují! Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že panovník se rozhodl učinit rázný krok, který se týká dobročinných a jiných organizací. 

Alžběta II. měla záštitu nad 492 organizacemi, zatímco její syn a nástupce byl jako princ Charles patronem 441 skupin a Camilla takto podporovala 100 organizací.

Buckinghamský palác oznámil v sobotu, že britský král Karel III. a další významní členové královské rodiny se vzdají role patronů téměř 200 charitativních a jiných organizací. Tato rozhodnutí jsou výsledkem revize jejich spojení s více než 1000 skupinami, která byla iniciována po smrti královny Alžběty II. Cílem revize bylo prozkoumat všechny organizace, s nimiž byla zesnulá panovnice, Karel III. a jeho manželka, královna Kamila, spojeni, ať už jako prezidenti nebo patroni. 

Alžběta II. měla záštitu nad 492 organizacemi, zatímco princ Charles, její syn a nástupce, byl patronem 441 skupin a Camilla podporovala 100 organizací. Po revizi si král s manželkou patronát ponechali nebo jej předali jiným členům rodiny pouze u zhruba 830 skupin.

V Británii se organizace mohou ucházet o královského patrona, který jim pomáhá propagovat jejich práci a získávat uznání za dosažené úspěchy, informovala agentura Reuters.

Například Královská britská legie, největší charitativní organizace poskytující podporu členům ozbrojených sil a jejich rodinám, organizace na ochranu zvířat Dogs Trust a organizace na ochranu přírody Wildlife Trusts si podrží svou královskou záštitu. Příslušné organizace budou seznámeny s výsledky revize příští týden, kdy se země bude připomínat první výročí korunovace Karla III., doplnil palác.

Témata:  Král Charles III.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy