Král Charles III.

Král Charles III.

Karel III. dopisem poděkoval lidem za podporu v boji s rakovinou

Svět

Britský král Karel III. v sobotu zveřejnil první prohlášení od zveřejnění diagnózy. Poděkoval v něm za vlnu podpory, která přišla nejen z Velké Británie, ale z celého světa. Buckinghamský palác počátkem týdne oznámil, že králi byl diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny.

Král Charles III.

Králi Karlovi se podle manželky vede dobře

Svět

Britskému králi Karlovi III. se vzhledem k okolnostem vede extrémně dobře, řekla královna Camilla ve čtvrtek. Panovníkovi byl diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny v rámci lednové hospitalizace, během které absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Princ Harry a Meghan Markle

Harry přiletí do Británie, aby navštívil nemocného otce

Svět

Princ Harry přijede do Velké Británie bez manželky Meghan, aby se setkal s nemocným otcem, králem Karlem III. Lékaři mu diagnostikovali blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Panovník, který nastoupil na trůn v září 2022 po smrti královny Alžběty II., už v lednu absolvoval lékařský zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Král Charles III.

Británie v nejistotě. Králi Karlovi III. odhalili rakovinu

Svět

Britskému králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina, uvedla v pondělí britská média s odvoláním na Buckinghamský palác. Pětasedmdesátiletý panovník, který nastoupil na trůn v září 2022 po smrti královny Alžběty II., už v lednu absolvoval lékařský zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Král Charles III. (Karel III.)

Karla III. si ho nechávají v nemocnici, Kate už je doma

Svět

Lékaři v pondělí propustili princeznu z Walesu Kate z nemocnice, kde byla téměř dva týdny kvůli plánované operaci břicha. Ve stejném zařízení jako ona je nadále hospitalizovaný britský král Karel III., který podstoupil minulý týden zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Král Charles III.

Svět

Britský král Karel III. má nový oficiální portrét

Velká Británie zná podobu nového oficiálního portrétu krále Karla III., který bude výhledově viset ve všech veřejných budovách po celé zemi. Informovala o tom britská média. Nahradí tak portrét předchozí panovnice Alžběty II.

Král Charles III.

Karel III. podle většiny Britů zvládá roli panovníka, zjistil YouGov

Svět

Britská královská rodina se nejspíš o své místo v blízké budoucnosti obávat nemusí. Podle nejnovějšího průzkumu stojí o zachování monarchie 62 procent britských občanů. Jen čtvrtina lidí na Ostrovech by si chtěla volit hlavu státu, zbytek nedokázal říct, jaké státní zřízení preferuje.

Joe Biden

Biden v Británii jednal se Sunakem, setká se i s králem Karlem III.

Svět

Americký prezident Joe Biden je dnes v rámci své zahraniční cesty do Evropy, jejíž hlavní zastávkou bude summit NATO v litevském Vilniusu, na návštěvě Velké Británie. Dopoledne v Downing Street několik desítek minut hovořil s premiérem Rishim Sunakem, přičemž vztahy obou zemí označil za skálopevné.

Král Charles III.

Britský král Karel III. pogratuloval Pavlovi při příležitosti jeho inaugurace

Svět

Britský král Karel III. v dopise pogratuloval nastupujícímu prezidentovi Petru Pavlovi při příležitosti jeho dnešní inaugurace. Úzké partnerství mezi Českem a Británii je podle krále zakořeněno ve sdílené historii a společném odhodlání bránit svobodu a demokracii. Vzájemné vztahy podle něj mají pro Británii velkou důležitost. O znění dopisu dnes ČTK informoval Miroslav Ledvinka z britské ambasády v Praze.

Aktuálně se děje

22. května 2024 19:08

V Tatrách zemřel český turista. Osudným se mu stal pád

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku v úterý zahynul třiačtyřicetiletý český turista, informovala agentura TASR s odkazem na tamní Horskou záchrannou službu. Muž zemřel při pádu během výstupu na Gerlachovský štít. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy