"K dnešnímu ránu je bez proudu 450.000 spotřebitelů neboli 450.000 kyjevských bytů. Je to o polovinu více než v předchozích dnech," napsal Kličko. Obyvatele města vyzval, aby s elektřinou co nejvíce šetřili. Podle dat ukrajinského statistického úřadu bylo v Kyjevě v roce 2018 1,106.000 domácností, mnoho obyvatel metropoli ale během války opustilo.

Ukrajinské úřady ve snaze šetřit s elektrickou energií přistupují k řízenému odpojování proudu po celé Ukrajině, odstávky jsou plánovány i na dnešek. Ukrajinci si mohou vyhledat časy odstávek v místě svého bydliště v rozvrzích zveřejňovaných jednotlivými dodavateli. Největší dodavatel elektřiny v ukrajinské metropoli, společnost DTEK, dnes ale například informoval, že dříve zveřejněný rozvrh na dnešní den pro Kyjev už není aktuální.

Ruské síly během invaze na Ukrajinu podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského poškodily 40 procent ukrajinské energetické infrastruktury. Terčem ruských raket, střel a dronů se staly především tepelné a vodní elektrárny a teplárny. Ukrajinští představitelé tyto útoky na kritickou infrastrukturu označují za teror proti civilnímu obyvatelstvu. V Mykolajivu na jihu Ukrajiny například ruské síly podle ruské redakce BBC připravily lidi na půl roku o dodávky pitné vody tak, že záměrně poškodily vodovodní potrubí. Útoky na ukrajinská energetická zařízení Moskva přiznává.