Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kyjev poslal drony na sklad pohonných hmot, Rusové vážně poškodili ukrajinskou elektrárnu

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Při útoku ruské armády v noci na čtvrtek byla vážně poškozena další tepelná elektrárna na Ukrajině. Oznámila to ukrajinská energetická společnost DTEK, která tuto elektrárnu vlastní, uvedl server BBC. Ukrajinské drony způsobily požár ve skladu pohonných hmot v Adygejské republice na severním Kavkaze. 

Podle prohlášení DTEK byli při útoku zraněni tři zaměstnanci elektrárny. Místo, kde se elektrárna nachází, však nebylo upřesněno.

Společnost Ukrenerho ve čtvrtek ráno oznámila, že noční útoky kamikadze dronů poškodily energetickou infrastrukturu ve čtyřech ukrajinských oblastech: Vinnycké, Dněpropetrovské, Doněcké a Kyjevské. Další podrobnosti zatím nejsou k dispozici.

Podle britské stanice BBC byla tato zařízení pravděpodobně poškozena sestřelenými drony a jejich úlomky.

Ukrajinské letectvo ve čtvrtek ráno oznámilo, že se jejich protivzdušné obraně podařilo zneškodnit pět z devíti raket odpálených ruskou armádou a všech 27 dronů vypuštěných nad území Ukrajiny.

Podle zprávy ruská armáda zaútočila na Ukrajinu třemi balistickými raketami Iskander-M z oblasti Voroněže na jihozápadě Ruska a šesti raketami s plochou dráhou letu z oblastí Kaspického a Azovského moře.

Ve zprávě se uvádí, že ukrajinské obraně se nepodařilo zničit všechny tři balistické rakety a jednu řízenou střelu.

Na ruské straně v noci vypukl po útoku dronem požár ve skladu pohonných hmot v Adygejské republice na severním Kavkaze. Gubernátor Murat Kumpilov informoval, že požár byl uhašen.

Dronový útok na sklad ropných produktů byl hlášen také z Tambovské oblasti v centru evropské části Ruska, kde úlomek dronu poškodil jeden ze zásobníků a způsobil požár, informovala britská stanice BBC.

Tisková agentura TASS citovala ruské ministerstvo obrany, které uvedlo, že protivzdušná obrana v noci na čtvrtek zneškodnila 15 dronů vypuštěných nad ruské území z Ukrajiny, včetně šesti nad Adygejskou oblastí. Další tři drony byly zničeny nad Krasnodarským krajem.

Ruské zpravodajské kanály na platformě Telegram uvedly, že jeden z terčů útoku zahrnoval rafinerii společnosti Lukoil a sklad ropných látek. Zařízení v obci Afiopskij patří pod Krasnodarský kraj, zatímco sklad v obci Enem se nachází v Adygejské republice. Obě zařízení jsou od sebe vzdálena asi šest kilometrů.

Místní média informovala o jedné oběti, ženě, která zahynula ve městě Slaviansk-na-Kubani pod troskami domu poškozeného úlomky dronu.

Další tři drony byly podle ruského ministerstva obrany sestřeleny nad Brianskou oblastí a po jednom nad Belgorodskou, Rostovskou a Oriolskou oblastí.

V noci na čtvrtek byl vyhlášen poplach v několika ruských oblastech, které hraničí s Ukrajinou, a také ve Voroněžské a Lipecké oblasti na jihu Ruska. 

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy