Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kyjev se stal časně ráno opět terčem útoku ruských sil

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev
Foto: Pixabay

Ukrajinské hlavní město Kyjev bylo v neděli časně ráno opět terčem útoku ruských sil, které při něm použily balistické rakety a drony. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Všechny však byly zlikvidovány protivzdušnou obranou, takže útok nezpůsobil žádné škody ani oběti, informuje telegram šéfa kyjevské městské vojenské správy Serhije Popka.

Ruské síly podle Popka s největší pravděpodobností použily severokorejské balistické rakety typu KN-23. Dodal, že podrobnější informace zveřejní později ukrajinské letectvo.

Útok začal přibližně v 05:00 místního času (04:00 SELČ) a byl již třetím útokem s použitím balistických střel v srpnu.

Popko také uvedl, že ke Kyjevu se blížilo několik útočných dronů, které byly zničeny daleko za městem.

Kromě Kyjevské oblasti byl v neděli ráno vyhlášen letecký poplach i v dalších čtyřech oblastech Ukrajiny - Černihivské, Sumské, Poltavské a Čerkaské.
 
 

Témata:  Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

10. května 2026 21:44

Chování slavistických fanoušků hnulo žlučí i celebritám. Ozval se nejen Suchánek

Ostudné scény, které doprovázely sobotní derby mezi Slavií a Spartou, otřásly nejen sportovním světem, ale vyvolaly vlnu ostré kritiky i mezi známými osobnostmi. Incident, při kterém fanoušci vtrhli na hřiště a napadli hráče hostujícího týmu, odsoudili herci, moderátoři i politici, kteří byli přímo na stadionu v Edenu svědky nepochopitelného násilí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy