AP se odvolávala na indonéské činitele, kteří si nepřáli být jmenováni, a kteří podle agentury potvrdili, že je Sergej Lavrov v nemocnici kvůli zdravotním potížím. Ruské ministerstvo zahraničí zprávu agentury AP vzápětí označilo za dezinformaci. "Tohle je pochopitelně vrchol falšování," napsala na sociální síť telegram mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

Ruské ministerstvo zahraničí poté zveřejnilo video, na kterém se Sergej Lavrov usmívá a připravuje na summit. Agentura TASS dodala, že je ministr Lavrov v hotelu. Sám Lavrov zprávy o tom, že byl převezen do nemocnice, označil za "politickou hru".

Guvernér indonéského ostrova Bali I Wayan Koster potvrdil, že byl ruský ministr zahraničí po příletu na Bali převezen do nemocnice Sanglah na kontrolu. Návštěva byla velmi krátká a Sergej Lavrov nemocnici opustil v dobrém zdraví, dodal guvernér.

Indonésie na summit G20 pozvala ruského prezidenta Vladimira Putina a odmítla toto pozvání stáhnout, přestože k tomu po začátku ruské invaze na Ukrajinu vyzývala řada západních zemí. Rusko na poslední chvíli oznámilo, že místo Putina bude zemi na summitu zastupovat ministr zahraničí Sergej Lavrov.

reklama