Sergej Lavrov

Sergej Lavrov

Svět

Slovenský ministr se osobně setkal s Lavrovem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem na okraji diplomatického fóra v tureckém městě Antalya. Informaci o schůzce poskytl slovenský Denník N.

Vladimir Putin

Svět

Putina nahradí na summitu G20 Lavrov

Ruský prezident Vladimir Putin během pondělního telefonního hovoru řekl indickému premiérovi Nárendrovi Módímu, že se nezúčastní zářijového summitu G20 v Novém Dillí. Ruskou delegaci povede místo hlavy státu šéf diplomacie Sergej Lavrov.

Sergej Lavrov

Lavrov jménem Ruska předsedal Radě bezpečnosti OSN

Domov

Zajímavé scény byly k vidění na jednání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku. Její předsednictví totiž v dubnu připadá Rusku, které loni v únoru napadlo sousední Ukrajinu. O utrpení jejího lidu se během mítinku zmínil generální tajemník OSN Antonio Guterres, informovala dnes agentura Reuters.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí

Lavrov tvrdí, že Moskva má zájem, aby konflikt na Ukrajině skončil co nejdříve

Svět

Nedělní výrok brazilského prezidenta Luize Inácia Luly da Silva, který uvedl, že za válku na Ukrajině mohou Moskva i Kyjev, vyvolal vlnu mezinárodní kritiky. Evropská komise vzkázala, že Ukrajina se stala obětí ruské agrese. V Brazílii přitom dnes zahájil svou zahraniční cestu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který uvedl, že Moskva má zájem, aby konflikt na Ukrajině skončil co nejdříve.

Sergej Lavrov

Lavrov: Mír na Ukrajině je možný, jen když povede k novému řádu bez nadvlády USA

Svět

Mírové rozhovory o Ukrajině budou možné pouze tehdy, pokud jejich cílem bude nastolení nového světového řádu bez nadvlády Spojených států. Podle agentury AFP to při návštěvě Ankary dnes uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Jeho turecký protějšek Mevlüt Çavuşoglu vyjádřil obavu, že boje na Ukrajině na jaře ještě zesílí.

Antony Blinken

Svět

Blinken vyzval v telefonátu Lavrova k propuštění zadrženého novináře

Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes šéfa ruské diplomacie Sergeja Lavrova vyzval, aby Rusko okamžitě propustilo zadrženého novináře amerického listu The Wall Street Journal (WSJ) Evana Gershkoviche. Lavrov v telefonickém rozhovoru, který je podle zahraničních agentur ve vzájemných vztazích Ruska a USA v poslední době vzácným úkazem, označil za "nepřijatelné", aby Washington případ "politizoval". Podle něj o Gershkovichově osudu rozhodne soud.

Sergej Lavrov

Lavrov si za svá slova o válce na Ukrajině vysloužil v Dillí výsměch

Svět

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si ve čtvrtek při jedné z diskusí na summitu G20 v Dillí vysloužil výsměch za svá slova o válce na Ukrajině. Ruskou invazi totiž nazval "válkou, kterou se snažíme zastavit". Informovala o tom americká televize CNN nebo britský deník The Guardian.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí

Svět

Lavrovův náměstek řekl, že hovořil s novou americkou velvyslankyní o jaderné dohodě

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov minulý týden hovořil s novou americkou velvyslankyní v Moskvě Lynne Tracyovou o jaderné dohodě Nový START, která omezuje počet jaderných hlavic a jejich nosičů. S odvoláním na Rjabkova o tom dnes informují tiskové agentury. Náměstek šéfa ruské diplomacie detaily ke schůzce nesdělil, ale tvrdil, že Rusko dodržuje limity odpalovacích zařízení a hlavic.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí

Lavrov v JAR kritizoval Západ za dodávky zbraní Ukrajině

Svět

Za dodávky zbraní Ukrajině dnes kritizoval západní země šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov při své návštěvě Jihoafrické republiky. V zemi podle agentury Reuters jednal s ministryní zahraničí Naledi Pandorovu. Ta po schůzce řekla, že společné cvičení jihoafrického námořnictva s Ruskem a Čínou naplánované na únor považuje za přirozený vývoj vzájemných vztahů.

Sergej Lavrov

Spojené státy a evropské země podle Lavrova vedou na Ukrajině válku proti Rusku

Svět

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes obvinil Spojené státy a evropské země, že na Ukrajině vedou válku proti Rusku. Konflikt ve východoevropské zemi je výsledkem amerických příprav na hybridní válku proti Moskvě, tvrdil ministr zahraničí na výroční tiskové konferenci věnované výsledkům ruské diplomacie v uplynulém roce.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.