Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenský ministr se osobně setkal s Lavrovem

Sergej Lavrov
Sergej Lavrov
Foto: YouTube @sky news

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem na okraji diplomatického fóra v tureckém městě Antalya. Informaci o schůzce poskytl slovenský Denník N.

Během setkání ministři diskutovali o nejnaléhavějších otázkách mezinárodní agendy, včetně situace na Ukrajině. Ruská strana vyjádřila ochotu obnovit vztahy se Slovenskem na meziparlamentní úrovni, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Slovenský premiér Robert Fico následně uvedl, že setkání slovenských ministrů s jejich americkými a ruskými protějšky je příkladem vyvážené a suverénní zahraniční politiky Slovenska vůči všem světovým stranám.

Nicméně bývalý ministr zahraničí Miroslav Lajčák kritizoval setkání Blanára s ruským ministrem, tvrdící, že to posílí vnímání Slovenska v očích spojenců NATO. Opoziční hnutí Progresivní Slovensko také považuje toto setkání za odchylku od zahraničněpolitické linie EU.

Vztahy mezi NATO a Ruskem jsou napjaté od ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022. Slovensko čelí kritice za svůj postoj ke konfliktu a za zastavení vojenské pomoci Kyjevu ze státních zásob od loňského října, kdy nová vláda Roberta Fica převzala úřad.

Témata:  Slovensko Sergej Lavrov

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy