reklama

Národní očkovací program začal v Polsku 27. prosince. Předpokládá, že jako první dostanou dvě dávky vakcíny proti covidu-19 zdravotníci, farmaceuti, pracovníci domovů s pečovatelskou službou či hygieny anebo studenti lékařských škol. Mnoho z nich se rozhodlo pochlubit očkováním na sociálních sítích.

Kolem vakcinace se objevilo mnoho škodlivých mýtů, které mohou od očkování odrazovat. Přitom právě vakcína přináší naději, že se naše životy vrátí do relativní normálnosti z dob před pandemií, píše Onet.

"Nevyrostla mi třetí ruka, neovládá mě Bill Gates. Nedostal jsem autismus ani anafylaktický šok, cítím se dobře. Jedu domů, protože večer mám službu. Pokud máte šanci se očkovat, vřele vám to doporučuji. Čím dříve to všichni uděláme, tím rychleji skončí celý tenhle binec," říká zdravotnický záchranář Janek Świtala, který umístil na server YouTube krátkou zprávu o svém očkování první dávkou vakcíny.

zdroj: YouTube

"Dávám vědět, že čip už odpovídá na vaše zprávy," napsala zdravotní sestra, která se po očkování rozhodla na twitteru zavtipkovat o přesvědčení některých lidí, kteří odmítají vakcinaci. Jedním z populárních mýtů je totiž to, že očkovací látka obsahuje čip, jenž kontroluje vše, co očkovaná osoba dělá.

"Pořád se cítím dobře. Stále mi nevyrostla žádná dodatečná končetina (bohužel). Nezačal jsem přijímat 5G. Nepřišel mi převod od Sorose ani od Billa Gates. Počet trollů odmítajících očkování na profilu rovněž zůstává konstantní. Nuda," konstatoval po svém očkování proti covidu-19 anesteziolog Grzegorz Siwek.

"Naočkován první dávkou vakcíny proti covidu-19," napsal inspektor hygieny z Pomořanského vojvodství, přičemž zveřejnil na internetu fotografii z okamžiku očkování. "Hlásím, že jsem dnes dostala první dávku," oznámila rodinná lékařka Beata Koszewska-Jóžwiaková.

Jsou i tací, kteří na termín podání první dávky vakcíny teprve čekají, ale chlubí se na internetu i samotnou registrací. "Čekám na telefon z Pleszewské nemocnice. Stejně tak moje kolegyně a kolegové," napsal farmaceut Mariusz Politowicz. "Nechám se očkovat, i když jsem covidem-19 onemocněl, protože to nechci podruhé zažít!" uvedl lékař Tomasz Zieliński, který čeká na termín vakcinace.

reklama